افراد باهوش چگونه کارهایشان را به تعویق می اندازند؟

خلاصه مقاله: افراد باهوش چگونه کارهایشان را به تعویق می اندازند؟

در رابطه با به تعویق هوشمندانه کارها

همه ی افراد  زمان هایی در کارهایشان تعلل میکنند. با توجه به اینکه به چه علتی تعلل میکنیم این کار میتواند به سود یا به ضرر ما تمام شود.

اگر تعلل ما برای انجام  یک کار مفید و آموزنده باشد که  روح ما را پراز نشاط میکند و یا مثلا برای بازیابی نیروی درون در طبیعت قدم بزنیم این دیگر یک تعلل زیان بار نیست.

تصمیم گیری ها

وقتی فردی از کارش فاصله میگیرد یا آن را به تاخیر می اندازد، اغلب به دلیل این است که می خواهد استراحت کند و دیگرنمی خواهد در رابطه با کار فکر کند و تصمیمی  بگیرد. پس فکرش  را از انجام کار دور میکند تا هرجایی که راحت  آسان و لذت بخش است  برود و به تفریح بپردازد.

فردی که احساس خستگی میکند معمولا فکرش از هر چیزی که به معنای کار باشد فاصله می گیرد.

مدل ساده” آموزش معکوس سازی عادت “

این روش راهی برای آگاه شدن از تمام عاداتی است که به سود شما نمیباشند.

برای مثال فیسبوک طوری طراحی شده که چک کردن آن بسیار آسان است ومی توان خیلی سریع  چیزهای جالبی در آن پیدا کرد و این خصوصیات راحت بودن و سرعت باعث میشود تا کسی که آگاه به عادات خودش نیست وقتش را هدر دهد و کارهایش را به تاخیر بیندازد.

مشوق خودتان باشید

برای از بین بردن تعلل در کارها، ما بایستی به خودمان این انگیزه را بدهیم که انجام دادن و اتمام کارهایمان  تاثیربسیار مثبتی روی  کیفیت زندگیمان  دارد.

همچنین تشویق کردن خودمان  به ما کمک میکند که نسبت به رفتارهایمان خود آگاهی داشته و بتوانیم به درستی  زمان  خود را مدیریت کنیم ومتوجه شویم که آیا داریم  با استراحت طولانی اتلاف وقت می کنیم یا تنها استراحت کرده و در واقع  فرد وقت شناسی هستیم.

 

منبع: theatlantic.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *